Co się dzieje w Zamościu?

Zamość to między innymi wspaniałe zabytki oraz zachwycająca architektura. Na klimat miasta wpływają barwne kamieniczki oraz monumentalne budowle, takie jak słynny ratusz. Warto poznać również inną stronę tego niezwykłego miejsca, czyli bardziej lub mniej znane w Polsce wydarzenia kulturalno-rozrywkowe.

Miasto szczyci się organizacją cyklicznej imprezy pod nazwą Zamojskiego Lata Teatralnego. To unikatowe wydarzenie przyciąga gości z całego kraju już od kilkunastu lat, a o jego znaczeniu i poziomie organizacyjnym świadczą odznaczenia przyznane przez czołowe organizacje kulturalne. Osoby odpowiedzialne za program festiwalu podkreślają nadrzędny cel przyświecający corocznym staraniom: jednoczyć ludzi przez sztukę, rezygnując przy tym całkowicie z elementu rywalizacji. W Zamościu spotykają się bowiem liczne grupy teatralne z wielu polskich miast, a każda z nich przygotowuje indywidualny występ o wybranej tematyce. Co ciekawe, impreza nie odbywa się w luksusowej sali z rzędami krzeseł i olbrzymią sceną. Zamiast tego organizatorzy postawili na kontakt z kulturą pod gołym niebem, co widzowie oceniają niezwykle entuzjastycznie.

Inną wartą uwagi imprezą regularnie odbywającą się w Zamościu są Międzynarodowe Spotkania Wokalistów Jazzowych (szukając informacji przez internet, wpisz hasło: "Jazz". Podczas tego wydarzenia przed publicznością prezentują się młodzi, utalentowani muzycy, z których twórczości przebija pasja oraz żywe, udzielające się słuchaczom emocje. To prawdziwa gratka dla miłośników gatunku, a jednocześnie okazja do zainteresowania się niezwykłym światem jazzu.

Fani dużego ekranu przebywający w Zamościu w drugim miesiącu wakacji nie mogą zmarnować okazji do wzięcia udziału w Zamojskim Festiwalu Filmowym „Spotkania z historią”. Głównym punktem wydarzenia jest konkurs filmu dokumentalnego i reportażu o tematyce historycznej. Nagrodą dla zwycięzcy jest prestiżowe oznaczenie w postaci statuetki Zamość Perła Renesansu. Dla widzów jest to wspaniała okazja do bliższego poznania autorów najlepszych produkcji oraz zapoznania się z wartościowymi filmami historycznymi.

Zamość to miasto tętniące życiem. Warto rozważyć weekendowy wypad w dniach odbywania się najważniejszych festiwali kulturalnych. Dobrym pomysłem będzie zarezerwowanie noclegów (rezerwując przez internet, wpisz hasło: "noclegi Zamość") z odpowiednim wyprzedzeniem, gdyż w czasie trwania imprez natężenie ruchu turystycznego może być większe niż poza sezonem. Szeroki wachlarz możliwości noclegowych Meteora sprawia, że każdy znajdzie tu odpowiednie dla siebie miejsce do spania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *