Międzybrodzie Bialskie – atrakcje w okolicy dla aktywnych

Jeżeli marzą ci się wakacje spędzone z dala od tłumów ludzi i wielkomiejskich zanieczyszczeń, to z całą pewnością powinieneś odwiedzić Międzybrodzie Bialskie. Jest to niewielka miejscowość turystyczna położona niedaleko Żywca u podnóża beskidzkich szczytów. Wyjątkowy mikroklimat okolicy oraz przejrzyste powietrze sprawiają, że wiele osób chętnie przyjeżdża tu z całej Polski na letni wypoczynek. Miejscowość leży bezpośrednio nad sztucznym zbiornikiem wodnym, który powstał po wybudowaniu tamy na pobliskiej rzece. Bliskie sąsiedztwo wody umożliwia kąpiele na strzeżonych kąpieliskach oraz wypoczynek na czystych, piaszczystych plażach.

Atrakcyjna okolica sprzyja aktywnemu wypoczynkowi. Górskie szlaki to idealne miejsca do długich, leśnych wędrówek oraz do wypraw rowerowych. Ze szczytów górskich roztaczają się przepiękne panoramy widokowe. W Międzybrodziu Bialskim działa doskonale rozwinięta baza noclegowa. Zadowoleni z niej będą zarówno wczasowicze poszukujący spokojnego wypoczynku w luksusowych warunkach jak i osoby, którym do szczęścia wystarczy niewielki pokoik w kwaterze prywatnej. Wiele obiektów oprócz oferty noclegowej proponuje swym gościom również całodzienne wyżywienie, na które składają się potrawy przygotowywane z lokalnych produktów. Jeżeli chcesz odwiedzić Międzybrodzie Bialskie to koniecznie pomyśl o wcześniejszej rezerwacji noclegu. Zwłaszcza w szczycie sezonu, który przypada na miesiące wakacyjne, czyli na lipiec i sierpień, może tu być tłoczno. Najlepsze oferty noclegowe znajdziesz w miesiącach wiosennych – wówczas możesz liczyć również na atrakcyjne rabaty cenowe, które niekiedy dochodzą nawet do trzydziestu procent. Większość obiektów noclegowych posiada firmowe strony w sieci, więc bez najmniejszego problemu znajdziesz w internecie namiary na ich właścicieli. W oknie przeglądarki internetowej wpisz zapytanie o “noclegi Międzybrodzie Bialskie meteor”, a następnie przejdź do witryny wybranego obiektu.

Międzybrodzie to nie tylko doskonała lokalizacja na spędzenie wakacji – równie dużo atrakcji czeka tu na ciebie w miesiącach zimowych. Na okolicznym wzniesieniu – górze Żar – wzdłuż kolejki prowadzącej na jej szczyt utworzono sztucznie dośnieżaną i oświetloną trasę narciarską, która idealnie nadaje się na szlifowanie umiejętności narciarskich przez osoby, które dopiero zaczynają swą przygodę z szaleństwem na białym puchu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *