Nowy Targ i jego urocze okolice

Dawniej ludzie, jeśli mogli sobie pozwolić na wakacje to raczej jechali, aby odpocząć – od ciężkiej pracy, od miasta, zgiełku oraz po to, aby podreperować zdrowie. Dzisiaj pierwszy powód wyjazdów jest jak najbardziej aktualny – wyjeżdżamy na wakacje, aby odetchnąć nieco od hałasu, odpocząć od pracy. Jednak z drugiej strony – aby coś nowego przeżyć, zobaczyć nowe miejsca i rozwinąć się. A zatem szukamy miejscowości, która jednocześnie zapewni nam kontakt z przyrodą i z naturą oraz konieczny odpoczynek, a także możliwości zobaczenia czegoś nowego. Dokąd zatem możemy jechać?

Dobrą odpowiedzią jest tutaj Nowy Targ. Jest to miasto położone na południu Polski, w województwie małopolskim. Jego unikatowość polega na niezwykłym położeniu – jest on swego rodzaju węzłem komunikacyjnym Podhala. Z Nowego Targu można bowiem łatwo dojechać do praktycznie każdej okolicznej miejscowości. Co więcej, sam Nowy Targ leży praktycznie u stóp Gorców – jednych z piękniejszych gór. Dzięki wyżej wspomnianym świetnym połączeniom, bez problemu dojedziemy na jeden dzień w Pieniny, Beskid Sądecki [szczegóły na Wikipedii], Tatry czy wiele innych pasm górskich.

Nie można zapominać, że w Nowym Targu jest świetnie rozwinięta baza noclegowa [szczegóły na Meteorze] – znajdziemy tu noclegi w willach, pensjonatach, hostelach i gospodarstwach agroturystycznych. Nawet w pełni sezonu, jeśli wyjazd będzie całkowicie spontaniczny.

A dokąd możemy się wybrać, będąc w Nowym Targu? Przede wszystkim do Szaflar – znajdują się tam wspaniałe termy podhalańskie. Następnym celem wycieczki może być wieś Nowa Biała – na jej terenie jest jaskinia w Obłazowej. Ciekawym miejscem wypraw jest również Rezerwat Przełom Białki. Jeśli chcemy spędzić na łonie natury jeszcze więcej czasu, to warto wybrać się także do rezerwatu Bór nad Czerwonem – znajduje się tam niezwykła ścieżka edukacyjna.
Oczywiście, możemy pojechać w nieco dalej położone miejscowości. Warto jednak dodać, że „dalej” to oznacza maksymalnie dwie godziny drogi. W tej odległości znajduje się przede wszystkim Rabka-Zdrój, czyli niezwykłe miasto dzieci świata. Co więcej, możemy się również wybrać do takich miejscowości jak Krościenko nad Dunajcem, Białka Tatrzańska, Bukowina Tatrzańska czy nawet samo Zakopane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *