Ostrowo – spokój i cisza

Jeśli pojedziemy na zachód od Jastrzębskiej Góry w kierunku Karwi to po lewej stronie łatwo dostrzec Ostrowo, wioska ta znajduje się na wzniesieniu. Jest to przepiękna, bardzo mała kaszubska wieś, położona przy rzece równoległej do Bałtyku – Czernej Wdzie. Jeszcze do niedawna Ostrowo było częścią Jastrzębiej Góry, ale teraz już funkcjonuje samodzielnie. Jest to miejsce wyjątkowe, zaznamy tutaj zupełnej ciszy i spokoju, jest to najlepszy zakątek dla osób, które chcą po prostu wypocząć, przeżyć czas bez tego miejskiego zgiełku, hałasu i codziennej pogoni za czasem.

Ostrowo posiada bardzo szeroką, czystą plażę oraz znakomity mikroklimat. Znajduje się tam również mnóstwo barów oraz jak przystało na nadmorską miejscowość – smażalnie ryb, świeże, prosto z połowu są na prawdę smaczne i godne polecenia. Na plaży można spędzić cały dzień, nie ma tam zbyt wielu osób, zaznamy spokoju i ciszy, jednak nie będziemy odosobnieni. Wieczorem na uwieńczenie pięknego dnia można wybrać się na spacer albo wycieczkę rowerową. Tereny należą do Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, znajduje się tam wiele gatunków zwierząt, ptaków i roślin, a przy leśniczówce jest początek ścieżki dydaktycznej liczącej w sumie pięć kilometrów, przechodzącej przez Rezerwat Bielawa.

Oczywiście w Ostrowie plaża to nie wszystko, dla miłośników sportu można polecić skorzystanie z kompleksu boisk do piłki nożnej, siatkówki oraz koszykówki. Dla tych najmłodszych turystów znajduje się miejsce do zabawy. Warto również wspomnieć, że w oddalonym od miasteczka lesie zaledwie o około 300 metrów, znajdziemy wiele grzybów, dlatego dla każdego sympatyka grzybobrania jest to miejsce warte polecenia, spędzenie upalnego dnia w cieniu drzew jest na pewno znakomitym pomysłem. Jeśli chodzi o bazę noclegową jest to miejscowość mała, niezbyt znana, wiele osób woli wybrać Karwię lub Jastrzębią Górę, ale ostrowska sieć kwaterunkowa jest na równie wysokim poziomie, a dzięki mniejszej popularności i wielkości miasteczka ceny są znacznie niższe. Sprawdzi się również jako miejscowość wypadowa, możemy wracać tutaj tylko na nocleg, zaoszczędzimy trochę pieniędzy, a przy okazji zaznamy ciszy i spokoju w tej kaszubskiej wiosce, nie ma tutaj nocnych imprez więc spokojnie można się wyspać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *