Pomysły na spędzenie czasu w Korbielowie

Województwo śląskie słynie z pięknych terenów, w których można wypoczywać o każdej porze roku. Korbielów jest jednym z najbardziej znanych w rejonie kurortem zimowym, jednakże również latem przyjeżdżający tam turyści nie będą mogli narzekać na brak rozrywki zarówno tej związanej z chodzeniem po górach, jak rak również zwiedzaniem miejsc godnych uwagi, które zainteresują każdego wczasowicza.

Aby móc spędzić udany urlop w Korbielowie warto zadbać o to, by mieć gdzie spać. Zależnie od tego, w jaki sposób chcemy spędzić czas, możemy zdecydować się na obiekt znajdujący się w okolicy szlaków turystycznych, czy stoków narciarskich. Dobre noclegi Korbielów zapewnia w cenach od 20 zł.

Co można robić w Korbielowie?

Latem Korbielów jest niedużą miejscowością w Beskidzie Żywieckim, który jest wyjątkowo malowniczy. Drugim, najwyższym szczytem Beskidu Wysokiego jest Pilsko. W Korbielowie wyznaczonych zostało kilka szlaków turystycznych prowadzących właśnie na ten szczyt (który znajduje się już po słowackiej stronie). Każdy z nich prowadzi inną trasą, lecz wszystkie one są bardzo urozmaicone i z pewnością przypadną do gustu amatorom górskich wędrówek.

Kiedy już uda dotrzeć się na szczyt, można wybrać się w dalszą trasę, bowiem z Pilska wytyczone są kolejne szlaki prowadzące piechurów między innymi na najwyższy szczyt Beskidu Żywieckiego – Babią Górę. W Korbielowie nudzić się nie będą także fani nordic walkingu, czyli marszu z przeznaczonymi do tego kijami. Na miejscu wytyczone są trasy umożliwiające uprawianie tej formy aktywności ruchowej, można wypożyczyć kije. Osoby które dotychczas nie miały styczności z taką formą ruchu mają możliwość przejścia instruktarzu i wyjścia w teren w trasę, której przejście powinno zająć około trzech godzin.

Zimowy kurort – raj dla narciarzy

Korbielów jest miejscowością obleganą w okresie zimowym przez fanów narciarstwa i snowboardingu. W okolicy znajduje się kilka stoków z wyciągami krzesełkowymi oraz orczykowymi. Trasy dostosowane są do umiejętności doświadczonych narciarzy, ale także tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportami zimowymi. Zwolenników jazdy na desce ucieszy pewnie fakt, że do dyspozycji będą mieli snowpark, który przez wiele osób uznawany jest za najlepszy park dla snowboardzistów w całej Polsce. Trudno się dziwić, gdyż jest on doskonale przygotowany i otwierany już przy zaledwie 30 cm warstwie śniegu. Widać, że zarówno zimą, jak i latem, w Korbielowie po prostu nie można się nudzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *