Port rybacki we Władysławowie

Decydując się na dłuższą wycieczkę do Władysławowa (info dla turystów – http://meteor-turystyka.pl – noclegi Władysławowo) trzeba wziąć pod lupę kilka miejsc, których nie można ominąć pojawiając się w tym mieście.

Gorąco polecany każdemu turyście jest zwłaszcza port rybacki we Władysławowie. Jest to bardzo stary port, jeśli chodzi o datę jego powstania, ponieważ założony został on dokładnie w w latach 1935-1938, a więc przed drugą wojną światową. Jego atutem jest z pewnością to, że mimo dość długiego okresu istnienia trzyma się naprawdę nieźle i zachwyca oczy turystów z całego świata. Dopiero w 1952 roku ten port otrzymał nazwę Władysławowo, wcześniej nosił inną nazwę, ale sytuacja ta po drugiej wojnie światowej się zmieniła.

Port otoczony jest dwoma falochronami: wschodnim oraz zachodnim. Mają one kształt łuku, ale spełnia on przede wszystkim rolę spacerową, w postaci molo. Ten port jest jednym z najważniejszych w Polsce, ponieważ położony jest nad samym morzem, a co za tym idzie wyławianych jest tam codziennie mnóstwo świeżych ryb, które potem są sprzedawane właścicielom pobliskich restauracji. Wiele osób z całego kraju udaje się do Władysławowa tylko po to, aby kupić ryby właśnie z tego portu, bo są one smaczne i świeże. Ogromną zaletą tego miejsca jest to, że obsługiwanych jest tutaj bardzo duża liczba kutrów pływackich, dzięki czemu połów ryb funkcjonuje na tak dobrym poziomie. Jest to także bezpieczna przystań żeglarska, ponieważ można się w porcie bez problemów zaopatrzyć w benzynę, jedzenie oraz wodę.

Port rybacki we Władysławowie posiada szerokie zastosowanie, gdyż pełni on również funkcję łącznika między Polską, a portami skandynawskimi na Łotwie oraz Litwie. W okresie letnim największą atrakcją związaną z działaniem portu są liczne rejsy po Bałtyku, na które zdecydować powinien się każdy turysta, bo jest to niezapomniane przeżycie, na które warto zabrać swoją rodzinę, a zwłaszcza dzieci. Coś dla siebie znajdą tutaj także miłośnicy wędkarstwa, którzy mogą udać się w odpowiednich terminach na zawody wędkarskie w łowieniu dorsza. Sprawdzić można więc wtedy swoje umiejętności na tle innych fanatyków tego sportu.

Turyści udający się na urlop do Władysławowa chętnie odwiedzają port, ponieważ jest on bogatą atrakcją turystyczną, a przede wszystkim jest bardzo zadbany i szeroko wykorzystywany, wręcz na skalę światową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *