Wczasy i relaks w Karpaczu

Karpacz to piękna i atrakcyjna miejscowość województwa dolnośląskiego, powiatu jeleniogórskiego. Chętnie odwiedzane przez turystów miasto jest położone u podnóża Sudetów Zachodnich, w dolinie rzeki Łomnicy. Doskonała lokalizacja zapewnia wiele pięknych widoków oraz dostępność licznych szlaków turystycznych. Karpacz to jeden z głównych ośrodków wypoczynkowych w Karkonoszach. Turystyka górska, narciarstwo, inne sporty zimowe- miłośnicy aktywnego wypoczynku znajdą tutaj wiele możliwości. Z pewnością uciszy nas szeroka baza noclegowa miejscowości (szczegóły na ➤meteor-turystyka.pl). Miasto jest bardzo przyjazne dla turystów. Niewątpliwie spędzimy tutaj miło i komfortowo nasz wolny czas.

Główny Szlak Sudecki im. Mieczysława Orłowicza jest oznaczony kolorem czerwonym. Trasa prowadzi przez najpiękniejsze zakątki Sudetów. Szlak rozpoczyna się w Świeradowie- Zdroju, a kończy w Prudniku. Trasa prowadzi do wielu cennych miejsc. Na szlaku i w okolicy można znaleźć między innymi: Wodospad Kamieńczyka, Śnieżne Kotły, kopalnię kwarcu Stanisław, pałac w Bukowcu, zamek Radosno, wieżę widokową w Kalenicy, Szosę Stu Zakrętów, Wodospad Wilczki czy też Ogród Bajek w Międzygórzu. Cały szlak ma długość około 440 kilometrów. Szacuje się, że pokonanie trasy zajmuje aż 130 godzin. Obejmuje ona między innymi Przełęcz pod Śnieżką. Omija za to ważne sudeckie szczyty jak: Śnieżnik czy też Śnieżka. Schronisko Górskie „Dom Śląski” jest położone na Równi pod Śnieżką, na wysokości 1400 m n. p.m. W okolicy możemy podziwiać roślinność o charakterze tundry norweskiej. Tereny obok schroniska są pokryte pięknym torfowiskiem. Dotrzemy tutaj często uczęszczanym niebieskim szlakiem. Prowadzi on przez Śląski Grzbiet na Śnieżkę. Historia Domu Śląskiego jest burzliwa. W okolicy przecina się wiele szlaków turystycznych.

Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Karpaczu to piękna i tajemnicza świątynia. Początkowo pełnił funkcję kościoła ewangelickiego, a od końca II wojny światowej należy do katolików. Wnętrze świątyni kryje wiele cennych elementów. Zwróćmy uwagę na obraz św. Antoniego, ołtarz z piaskowca oraz niezwykłą ambonę wykonaną w szkole drzeworytnictwa w Cieplicach. Jakie noclegi Karpacz może nam zaproponować? Znajdziemy tutaj hotele, pensjonaty oraz ośrodki wypoczynkowe. Miejscowości oferuje nam także domki letniskowe, pokoje gościnne oraz domy wczasowe. W okolicy funkcjonują schroniska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *