Wetlina – cel naszej podróży

Jeżeli planujemy wyprawę w góry i nie wiemy jaką trasę wybrać, Wetlina będzie miejscem idealnym dla nas. Dla pasjonatów górskiej przygody Wetlina przygotowała jedyną w swoim rodzaju bazę noclegową {http://meteor-turystyka.pl/noclegi,wetlina}, która wciąż się rozwija. Powstają nowe domki, ośrodki i gospodarstwa agroturystyczne, w których turyści mogą przenocować.

Zatrzymując się tutaj, znajdziemy się w miejscu, skąd wychodzi większość szlaków turystycznych, prowadzących do różnych miejsc. Szlaki te są zróżnicowane pod względem trudności i wymagań, toteż nawet jeżeli dopiero zaczynamy swoją przygodę z górami, z całą pewnością znajdziemy taką trasę, z którą będziemy mogli się zmierzyć bez żadnego problemu. Wetlina jest wsią, położoną w samym środku Bieszczad. Stała się popularna w dużej mierze właśnie dzięki bliskości do większości popularnych wśród turystów bieszczadzkich szlaków. Poza tym z Wetliną, jak i z całymi Bieszczadami, wiążą się przeróżne legendy dodające Bieszczadom jeszcze większego uroku.

Historia Wetliny jest niezwykle ciekawa

Do momentu wybuchu II wojny światowej {https://pl.wikipedia.org/wiki/II/wojna/swiatowa}, wieś ta była zamieszkiwana przez Bojków. Po jej zakończeniu natomiast została wysiedlona. Wszelkie pozostałe domy i gospodarstwa zostały w całości spalone. Z tego też powodu, aż do roku 1960 Wetlina nie była zamieszkana przez nikogo. Na nowo zatętniła życiem dopiero w latach 70. Wtedy to właśnie zaczęła rozwijać się turystyka górska i wzrosło zainteresowanie górami i Bieszczadami.

Z Wetliny warto wybrać się na jeden z najpiękniejszych i najbardziej znanych szlaków turystycznych Bieszczad, prowadzących prosto na Połoninę Wetlińską. Mało kto nie słyszał nigdy o Chatce Puchatka, znanym przez wszystkich schronisku turystycznym na samym szczycie Połoniny Wetlińskiej, gdzie możemy zjeść obiad, wypić herbatę lub nawet przenocować. Wetlina jest wsią zdecydowanie wartą odwiedzenia. Nie można zobaczyć tutaj zabytków na miarę wielkich miast, nie znajdziemy tutaj dużych sklepów i wyszukanych atrakcji. Tym, co czeka tutaj na nas są stare kościoły, pozostałości po cerkwiach, szlaki turystyczne, cisza i góry wokół, górujące nad całą okolicą. Właśnie to jest powodem, dla którego wciąż tak wielu ludzi tutaj przyjeżdża, a co najważniejsze – wciąż powraca, bowiem kto raz przyjechał do Wetliny, często będzie chciał tutaj wracać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *