Wypoczynek przy kujawskich jeziorach

W Polsce pod względem wypoczynku nad jeziorami, pierwsze miejsce bezsprzecznie zajmują Mazury (np. opisywane ostatnio Kruklanki – http://www.szybkrystyna.pl/kruklanki-warto-je-poznac-85/). Nie jest to jednak równoznaczne z faktem, że inne polskie pojezierza nie mogą się pochwalić ciekawą bazą turystyczną, doskonałym zapleczem noclegowym i restauracyjnym oraz oczywiście fantastycznymi atrakcjami. Na nudę z pewnością nie będą narzekać ci turyści, którzy zdecydują się spędzić swój wakacyjny urlop nad jednym z jezior położonych na Kujawach, a dokładniej na Pojezierzu Kujawskim (więcej na http://encyklopedia.pwn.pl/haslo/Kujawskie-Pojezierze;3928715.html).

Co czeka na Kujawach?

Oczywiście większość rozrywek dotyczy wypoczynku bezpośrednio związanego z jeziorem. Turyści spędzający tu wakacje mają do dyspozycji ponad dziesięć dużych oraz kilkanaście mniejszych jezior z czystą jak na polskie warunki wodą. Do ich dyspozycji pozostają piaszczyste plaże doskonale nadające się do leniwego wypoczynku, a dla dzieci stanowiące nie lada atrakcje przy budowie zamków z piasku. Prócz tego, nad brzegiem największych zbiorników, czekają przystanie wodne z żaglówkami, motorówkami, rowerami i skuterami wodnymi oraz oczywiście kajakami. Popularne jest korzystanie z kilku wodnych tras wiodących przez połączone ze sobą jeziora, jednak należy pamiętać, że niektóre przesmyki są dostępne wyłącznie dla kajaków lub rowerów. Ciekawą atrakcją są noclegi na pokładach łodzi żaglowych. Taka opcja jest często wybierana przez rodziny lub niewielkie grupy znajomych ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na łodziach.

Wypoczynek za grosze

Wartym odnotowania jest też inny ważny fakt dotyczący wypoczynku na Pojezierzu Kujawskim, które kusi turystów bardzo atrakcyjnymi cenami. Średnia stawka za nocleg dla jednej osoby nie przekracza tu trzydziestu złotych w szczycie sezonu. Główna baza noclegowa zlokalizowana jest w Gostyninie, Radziejowie i Brześciu Kujawskim, jednak szukając sporych oszczędności turyści mogą się zdecydować na noclegi w mniejszych miastach lub wsiach. Baza kwaterunkowa pojezierza, to przede wszystkim cała sieć kwater prywatnych i pokoi wynajmowanych w prywatnych domach (zbiór obiektów noclegowych znajdziesz na ). Pensjonaty, hotele i większe ośrodki wypoczynkowe zapewniające turystom całodobowe wyżywienie, spotkać można tylko w miastach. Na wsiach i w miasteczkach leżących nad brzegami jezior – w Kowalu, Lubrańcu, Izbicy Kujawskiej, Brdowie, Baruchowie czy Wierzbinku – trzeba się samemu zatroszczyć o posiłki lub jeździć do restauracji i karczm zlokalizowanych przy głównych drogach dojazdowych.

3 thoughts on “Wypoczynek przy kujawskich jeziorach

  1. Mazury są przepiękne, ale ja teraz planuję wycieczkę w Beskidy i o tym miejscu bym chętnie poczytała na blogu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *